محل تبلیغات شما

یکی از موارد بسیار مهمی که افراد همواره به مشاور خانواده مراجعه می ‌کنند، مشکلات خانوادگی است. این مراجعه می‌ تواند سبب بهتر شدن شرایط خانواده‌ ها شود و از آنجایی که خانواده ‌ها بنیان جامعه را تشکیل می دهند، نقش مشاور خانواده بسیار حائز اهمیت بوده است. بنابراین در ادامه با این مقاله از وب سایت دکتر علوی همراه باشید تا در رابطه با مشکلات موجود در خانواده ها و ضرورت استفاده و بهره مندی از خدمات مشاور روانشناسی خانواده آشنا شوید.

 

مشکل ارتباط میان فرزندان و والدین آنها

یکی دیگر از مشکلات خانوادگی که همواره افراد برای حل آن به مشاور خانواده رجوع می‌ کنند، مشکل ارتباط میان فرزندان و والدین آن ها است.

به طور مثال یکی از مواردی که همواره در مورد آنها به مشاور روانشناسی خانواده رجوع می شود، اعتیاد و روابط نامشروع فرزندان نوجوان با سایر افراد است.

وقتی فرزندان در خانواده خود رابطه با کیفیتی با پدر و مادر ندارند و با کمبود توجه و محبت مواجه می شوند، به دنبال برطرف نمودن این کمبودها در بیرون از محیط خانواده هستند. همین اتفاقات و شرایط باعث میشود فرزند نا خواسته به انواع خطرات اجتماعی و اخلاقی دچار شوند.

مشاوره خانواده برای قبل از ازدواج 

اگر برای تشکیل خانواده و مدیریت آن نیاز به کمک دارید، مشاور  روانشناسی خانواده می تواند در این امر کمک شایانی به شما انجام دهد.

مشاوره خانواده برای بعد از ازدواج

در صورت عدم مهارت برقراری ارتباط درست و منطقی با همسر، فرزند یا یکی از اعضا خانواده و همچنین عدم اعتنا و علاقه به گفتگو با سایرین شما نیاز به مشاوره خانواده دارید تا بتواند راه کاری متناسب با مشکل شما ارائه دهد.

مشکلات اخلاقی و رفتاری زوجین

رابطه بین زن و شوهر یکی از مشکلات بسیار مهم برای خانواده ها محسوب می شود. مشکلات اخلاقی، اجتماعی و رفتاری همسران همیشه از مشکلات دغدغه ‌های مهم و خانواده ها بوده است. بسیاری از افراد به مشاور روانشناسی خانواده مراجعه کرده و اقرار می کنند که رابطه خوبی با همسر خود ندارند. مشاور  روانشناسی خانواده در چنین شرایطی ما ‌تواند نقش بسیار موثر و حیاتی را ایفا نموده و از دغدغه ‌های بسیار زیادی بکاهد.

بسیاری از مردم به دلیل داشتن مشکلات مختلف، زمان کافی را برای مراجعه به مشاور خانواده ندارند و این مشکلات را نادیده گرفته و یا کوچک می شمارند. همین مشکلات کوچک پس از مدتی افزایش یافته و عواقب و مشکلات سنگین تری را ایجاد می کنند.

 

تربیت فرزندان

برخی افراد به دلایل مختلفی اعم از ازدواج زود هنگام، تولد فرزند بدون تاخیر و تامل، تولد فرزند در موقعیتی نامناسب و سعی می کنند از مشاور خانواده در این زمینه مدد بگیرند تا متحمل خسارات جبران ناپذیر در آینده نشوند.

مشاوره خانواده در صورت بروز طلاق

 برخی اوقات یک راهکارصحیح برای ادامه یک زندگی ممکن است، طلاق باشد. اما متاسفانه طلاق هم مشکلات مربوط به خودش را داشته و به خصوص برای فرزند یا فرزندان شرایط را سخت می کند. بنابراین وجود مشاور خانواده به بهبود اوضاع کمک می کند.

بنابراین یک مشاور خانواده خوب با اصلاح امور خانواده می ‌تواند نقش مهمی را در سلامت کلی جامعه ایفا کند. پیشنهاد ما به شما برای مطلوبیت کیفیت زندگی خود و اطرافیانتان مراجعه به سایتدکتر علوی می باشد.dralavi

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
مسجد امام خمینی(ره) نظرآقا کتاب‌های الکترونیکی برای موبایل و تبلت تخفیف ویژه انباری (☆♥.delneveshte.♥☆) کوآرو Fabianymxtek90 blogi انجل چت،چت انجل،ادرس اصلی انجل چت