محل تبلیغات شما

به احتمال زیاد تا به حال واژه مشاوره روانشناسی آنلاین را شنیده اید. مشاوره آنلاین با پیشرفت در حوزه سلامت بهداشت و روان پدید آمده است. در مشاوره روانشناسی آنلاین می توانید با استفاده از اینترنت و راه های ارتباطی بدون این که نیازی باشد به مطب مراجعه کنید از مشاوره و توصیه های روانشناسی بهره ببرید. ابزار هایی که برای مشاوره در مشاوره آنلاین کمک گرفته می شود شامل موارد زیر است:

  • یکی از راه های ارتباطی ایمیل است.
  • از پیام متنی می توان کمک گرفت.
  • گفتگوی متنی همزمان (آنی)
  • تماس اینترنتی (مشاوره آنلاین صوتی)
  • ویدئو کنفرانس (مشاوره آنلاین ویدئویی)

با ما همراه باشید تا شما را با نکات مشاوره روانشناسی آنلاین آشنا کنیم.

مشاوره روانشناسی آنلاین

تاریخچه مشاوره روانشناسی آنلاین ( درمان آنلاین )

همانطور که در بالا اشاره کردیم مشاوره آنلاین به معنای ارتباط از راه دور بین بیمار و مشاور است و این موضوعی جدید نیست.

زیگموند فروید برای این که بتواند با مراجعان خود ارتباط برقرار کند از روش نامه نگاری استفاده می کرد.

تقریبا از سال 1982 گروه های مشاوره ( consultation ) به صورت درمانی از طریق اینترنت پدید آمد و رواج پیدا کرد. از بعد از سال 1982 تا به اکنون سایت های بسیار زیادی برای مشاوره روانشناسی آنلاین ایجاد شدند و فعالیت می کنند.

متاسفانه هنوز بسیاری از متخصصان دیده خوبی نسبت به مشاوره روانشناسی آنلاین ندارند اما بر اساس تحقیقاتی که انجام شده است این روش بسیار موثر بوده است و بسیاری از افراد از آن استقبال می کنند.

مزایا و معایب مشاوره روانشناسی آنلاین

همانطور که انتظار می رود مشاوره آنلاین مانند سایر خدمات دارای مزایا و معایبی می باشد که باید حتما به آنها توجه کرد و آنها را در نظر گرفت. برخی از مزایای که مشاوره روانشناسی آنلاین دارد عبارتند از:

  • مشاوره آنلاین هزینه کمتری نسبت به مشاوره حضوری دارد.

اگر بخواهیم هزینه مشاوره روانشناسی آنلاین با مشاوره حضوری را با یکدیگر مقایسه کنیم؛ هزینه ها تقریبا حدود یک سوم تا 50 درصد کمتر می باشد. این میزان بستگی به بسته های پیشنهادی که در سایت های مشاوره وجود دارد است.

  • مشاوره آنلاین راحتی بیشتری دارد.

 خوشبختانه مشاوره روانشناسی آنلاین می تواند به سادگی فرستادن یک پیام متنی یا صوتی باشد. برای این که بتوانید از مشاوره بهره ببرید لازم نیست برنامه های زندگی روزمره خود را تغییر دهید و به دردسر بیفتد.

 دیگر نیازی به رفت و آمد به مرکز مشاوره و پرداخت هزینه برای این رفت و آمد نیست. یکی دیگر از خوبی های مشاوره آنلاین این است که دیگر نیازی نیست نگران اتلاف وقت در مطب باشید.

  • مشاوره روانشناسی آنلاین مناسب افرادی که اضطراب اجتماعی دارند است.

اگر شما جزو افرادی هستید که حتی فکر کردن به ملاقات حضوری با یک فرد غریبه شما را مضطرب می کند، مشاوره آنلاین برای شما بهترین گزینه می باشد. 

مشاوره آنلاین

 

با استفاده از روش مشاوره روانشناسی آنلاین، دیگر نیازی نیست رو در روی مشاور بنشینید و راجع به موضوعات حساس زندگی خود صحبت کنید، بلکه می توانید به راحتی در منزل خود و با رایانه شخصی با مشاور صحبت کنید.

اگر بعد از مطالعه این مقاله همچنان سوالاتی راجع به مشاوره آنلاین دارید و نمی دانید که کدام روش مشاوره برای شما بهتر است به شما پیشنهاد می کنیم به سایت دکتر علوی مراجعه کنید.

منبع: دکتر علوی
dralavi

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
انیمه گاست | ANIME GOST دو سوته خرید کن تحویل بگیر رفع خطا سررسید امیران ماهنامه دانش آموزی تلاش (= مسواک پادار =) معرفی کالا فروشگاهی آهنگ انواع شلنگ های صنعتی کارتن سازی ، جعبه سازی ، چاپ و بسته بندی