محل تبلیغات شما

مشاوره ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج از مهم ترین مواردی است که زوجین باید قبل از ازدواج توجه زیادی به آن نمایند و حتما چند جلسه مشاوره را برای بررسی خطرات و تهدیدات احتمالی که ممکن است پس از ازدواج رخ دهد، بگذرانند؟ در مشاوره ازدواج تخصص و یا همان مشاور سعی دارد با بررسی موارد مهمی که در زمینه ازدواج وجود دارد، میزان تطابق نظر و تفاهم زوجین را دریابد و حتی خطرات و اختلاف نظرات حیاتی که ممکن است زندگی مشترک زوجین را به چالش بکشد، به آن ها اعلام نموده و تا حد ممکن آن ها را برطرف نماید.

برای درک بهتر مشاوره ازدواج قصد داریم در ادامه به بررسی چند مورد از مواردی که مطرح می گردد بپردازیم:

بررسی میزان اهمیت پول در مشاوره ازدواج:

در هنگام مراجعه برای مشاوره ازدواج، یکی از مواردی که مشاور حتما درباره آن با هر دو نفر صحبت می کند و تفاهمات و اختلافات نظر را بررسی می نماید همین مسئله وضعیت مالی هر دو طرف و اهمیت پول در زندگی آن ها می باشد.

برای مثال مشاور از طرفین درباره وضع مالی خانواده ها، درآمد ماهیانه ی هر شخص، نحوه خرج درآمد، به اشتراک گذاشتن درآمد و یا استقلال مالی، صداقت در زمینه های مالی، میزان پس انداز یا سرمایه گذاری، میزان صرف هزینه برای استراحت و تفریح و غیره سوال کرده و نظرات هر دو را به طور دقیق تحلیل و بررسی می نماید.

بررسی میزان اهمیت روابط جنسی در مشاوره ازدواج:

مسئله روابط جنسی از دیگر مسائلی می باشد که مشاور حتما به بررسی آن در طول جلسات مشاوره ازدواج صحبت می نماید. زیرا این مورد سبب ایجاد بسیاری از مشکلات در برخی روابط شده است. علت این امر نیز آن است که بسیاری از افراد خیلی روشن‌فکر هستند و به روابط آزاد معتقدند. اما مسئله ای که باید حتما به آن توجه کرد این است که اصلا آیا طرف مقابل شما نیز چنین اعتقادی دارد؟ یا به شدت با این قضیه مخالفت است؟

اهمیت مشاور خانوادگی چیست؟

مشاور خانواده یکی از انواع مشاوره می باشد که به دلیل افزایش مشکلات در بین خانواده ها بسیار اهمیت دارد و مورد محبوبیت در بین افراد می باشد. مشاور خانواده برای خانواده هایی که با یکدیگر بسیار مشکل دارند بیشتر مشاوره را به صورت تکی انجام می دهد و در انتها به شما پیشنهاد می دهد که که حتما به صورت گروهی یک مشاوره دریافت نمایید.

در بیشتر مواقع مشکلاتی که در بین افراد خانواده به وجود می آید از یک مشکل کوچک شروع می شود و با مرور زیاد این مشکل بزرگ تر شده و قابل اهمیت دادن می شود. به همین دلیل بسیار اهمیت دارد از ابتدای شروع زندگی مشترک با یک مشاور خانواده ملاقات نمایید و زیر نظر او باشید.

مشاور خانواده با کمک تکنیک های روانشناسی که با شما در میان میگذارد و به شما آموزش می دهد در حل مشکلات بسیار کمک شما خواهد کرد. برای این که بتوانید در این راه موفق شوید نباید اصلا در برابر مشکلاتتان تسلیم شوید بلکه باید قوی به سمت جلو قدم بردارید

اگر در آستانه ازدواج هستید و به دنبال یک مشاور خوب برای ازدواج می گردید، پیشنهاد ما به شما مراجعه به سایت دکتر علوی می باشد.
dralavi

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
بی نظیر گرافیک | عکس نوشته اسم d instagram مقالات گل سنگ karenddl معرفی کالا فروشگاهی ܓ✿ خُـوش نشین ܓ✿ آشپزی و خانه داری