محل تبلیغات شما

هر انسانی دارای افکار و اولویت‌های مختلفی می‌باشد که درجه‌ی آن‌ها برای هر فرد متفاوت است. ازدواج موفق، ازدواجی می‌باشد که از تشابه و یا نزدیکی و تطبیق این اولویت ها با هم تشکیل می شود. در مشاوره ازدواج باید برای بررسی اولویت ها و میزان اهمیت آن‌ها در زندگی خودتان و فرد مقابل، موارد مختلفی را مورد بررسی قرار دهید. ابتدا باید از آن ها مطلع شوید، با شخص موردنظرتان در میان بگذارید و سپس پاسخ ها و نظرات او را با نظرات خودتان مقایسه کنید و سپس نتایج را بررسی کنید.

برای مشاوره ازدواج باید حتما به افراد متخصص مراجعه کنید؛ زیرا مشاورین در این زمینه به شما کمک شایع و فراوانی می‌کند. شما می‌توانید با مراجعه به دفاتر مشاوره به صورت حضوری و با کمک مشاوران، درصد کم ریسک و یا پر ریسک بودن ازدواج خود را بر اساس سلیقه ها، تفاوت ها و اولویت های هر دو طرف بسنجید.

در واقع یک سری زمینه ها وجود دارد که باعث ایجاد یک رابطه‌ی قوی می گردد و در مشاوره ازدواج مورد بررسی قرار می گیرد که در نتیجه ازدواج موفقی را به همراه خواهد داشت. در ادامه به بررسی دو مورد از این زمینه ها می پردازیم که قطعا بسیار مهم و حیاتی می باشند و هر کدام به اختصار توضیح داده شده اند:

نحوه برقراری ارتباط بین زوج

در این مورد عواملی از قبیل مدت زمان آشنایی، میزان رضایت از برقراری ارتباط، میزان درک طرفین نسبت به یکدیگر، صحبت درباره درخواست ها و علایق هر دو با یکدیگر، ضریب هوشی افراد، نحوه و مدت زمان اختصاص داده شده به تفریح با یکدیگر، میزان اراده در هر فرد برای انجام کارها، اعتقادات و مذهب و . مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در مشاوره ازدواج، هر چه میزان این موارد در هر دو شخص به هم نزدیک تر باشد، زن و مرد دارای ارتباط قوی تری هستند و بهتر می‌توانند رابطه را کنترل کنند. 

نحوه مدیریت اختلافات

با بررسی بسیاری از موارد در مشاوره ازدواج Couples therapy افراد، در اغلب موارد مشکلات پیش آمده در خصوص عدم درک اختلافات، از آن جهت می‌باشد که زوجین با بکارگیری روش های نادرست مثل قهر،تهدید و . قصد دارند نظر خود را تحمیل کنند یا نظر فرد مقابل را به طور قطعی رد کنند.

در حالی که تمامی اختلاف سلیقه و نظرات بین زوجین در صورتی که مشکل ساز نباشد قابل احترام است. بنابراین هر دو طرف باید سعی کنند با احترام و بدون جنجال به بررسی و حل مشکلات موجود بپردازند. البته در مشاوره ازدواج به افراد گفته می شود که این کار نوعی هنر است و قطعا در زندگی شویی بسیار کارآمد بوده و باید افراد این هنر را به خوبی آموزش ببینند.

از دیگر وظایف متخصصان در مشاوره ازدواج، آموزش روش های آسان برای برقراری ارتباط موثر و بدون بحث و دعوا با همسر می باشد تا بتوانند به خوبی مسائل و مشکلات پیش آمده را مدیریت کنند.

از این جهت اگر توانایی حل مشکلات را ندارید، مراجعه به مشاور و گذراندن جلسات مشاوره ازدواج برای شما ضروری می باشد. زیرا مشاور ابتدا با پرسیدن سوال هایی مثل میزان رضایت شما از نتیجه عدم توافق، نحوه برخورد شما و طرف مقابل در هنگام عصبانیت، میزان کنترل عصبانیت، بحث در مقابل دیگران، مشاجره درباره مطرح کردن اشتباهات گذشته و غیره اختلافات شما را بررسی کرده و سپس با دادن راه کارهای مناسب در جلسات مشاوره ازدواج شما به حل آن‌ها می‌پردازد.

اگر به دنبال یک مرکز مشاوره مناسب برای خود هستید، توصیه می کنیم حتما به سایت دکتر علوی سر بزنید.
dralavi

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
مجله بروز نظرسنجی ایرانی دانلود سرا جهان نما تنهایی دلم خرید فالوور | خرید فالوور اینستاگرام دامپزشک گوسفند و بز دانلود آهنگ و فیلم , سریال قلب شکسته های ناز |سایت آموزشی،سرگرمی|دانلودکتاب|داستان،رمان|عکس،کلیپ|حل جدول|تعبیرخواب|بهترین سایت ایرانی|کلیک کن NickanPishroTech